Pastoren og styret

OM NYTT LIVS SENTER OG PASTOREN

Hans Reite

Hans Reite er pastor i Nytt Livs Senter. Han er født i, og bor i Volda, og han ble frelst i 1972. I 1975 gikk han på Smyrna bibelinstitutt og traff der sin kjære Edit, som han gifta med.
De reiste til Japan i 1977, og var misjonærer fram til 1996.
De arbeidet ved Nytt Livs Lys trykkeri, og var med å startet opp flere kristne menigheter.
Hans og Edit har tre barn og to barnebarn. I 1998 flytta dem til Volda og deltok i menigheten Betel. Etterhvert fikk Hans et kall til Ørsta, og starta i år 2000 menigheten Nytt Livs Senter, med fem medlemmer. Det har vokst til ca 80 medlemmer i dag, som Hans sier : Ved Guds nåde…..

Idag står menigheten på en plattform der evangeliet står i sentrum, og Guds nåde og salvelse er i rikt monn tillagt menigheten.

Amen.

______________________________________________________________________________

Styret i Nytt Livs Senter

Hans Reite
Styreleder
Hans@nyttlivssenter.no

Elin Roksvåg Torkildsen
Sekretær
Elin@nyttlivssenter.no

Hanne Birte Koppen
Kasserar
Hanne.Birte@nyttlivssenter.no

Solomon Mwamba
Styremedlem
Solomon@nyttlivssenter.no

John Belseth
Styremedlem
Redaktør nettside
Vaktmester
John@nyttlivssenter.no

Benjamin Osnes
Nestleder og ungdomspastor
Medadministrator nettside
Benjamin@nyttlivssenter.no

Denne siden bruker informasjonskapsler. Ved å fortsette godkjenner du vår bruk av informasjonskapsler.